Sanatorium Marconi

Adres:

park Zdrojowy, 28-100 Busko-Zdrój

Telefon:

41 370 30 00

Wśród pięknej przyrody w małej, uzdrowiskowej miejscowości Busko - Zdrój znajduje się sanatorium Marconi.

Jest to doskonale rozpoznawalny obiekt, do którego chętnie przyjeżdżają o każdej porze roku turyści w celach leczniczych z całej Polski. W tym miejscu połączona została tradycja, która sięga pamięcią blisko dwieście lat z nowoczesnością. Prawie dwa stulecia temu, dokładnie w roku tysiąc osiemset trzydziestym szóstym, włoski architekt Henryk Marcolini stworzył projekt, na podstawie którego powstało to niebywałe miejsce. Do dnia dzisiejszego jest ono wizytówką uzdrowiska. Pokoje są niebywale komfortowe, dostępne w opcji jednoosobowej lub dwuosobowej. Dla bardziej wymagających osób, ceniących luksus dostępne są również apartamenty. Bogata, doskonale przygotowana oferta zabiegów leczniczych sprawia, że osoby z różnymi dolegliwościami znajdą tu odpowiednią terapię dla siebie. Dodatkowym smaczkiem jest wyśmienita kuchnia, która sprawi, że posiłek zostanie zapamiętany na bardzo długi czas. W tym miejscu znajduje się bardzo nowoczesne Centrum Konferencyjne, co sprawia, że przybywają tu również liczne grupy w celach komercyjnych i biznesowych. Dostępne wifi umożliwia kontakt z całym światem, więc osoby pracujące również mogą choć odrobinę odpocząć zmieniając swoje biuro w centrum miasta na to malownicze miejsce. Dodatkowym, niebywałym atutem jest położenie sanatorium. Znajduje się ono bowiem na terenie Parku Zdrojowego. Jest on podzielony na trzy części, które w doskonały sposób przygotowane są dla odwiedzających. Alejki wśród starych drzew są bardzo dobrze zacienione, co sprzyja odpoczynkowi nawet w najbardziej upalne dni. To wszystko sprawia, że osoby chcące odpocząć, złapać dystans od codziennych spraw, oraz podreperować swoje zdrowie już od prawie dwustu lat wybierają to miejsce.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1523