Willa Bristol

Adres:

Róg ul. 1 Maja i al. Adama Mickiewicza, Busko-Zdrój

W malowniczym województwie świętokrzyskim, znajduje się znana uzdrowiskowa miejscowość Busko - Zdrój.

Jest to miasto bardzo chętnie odwiedzane przez kuracjuszy ze względu na doskonałe, wykwalifikowane sanatoria, które mieszczą się w otoczeniu pięknego, bogatego w stare drzewostany i liczne ptactwo Parku Zdrojowego. Można tu również podziwiać cudowną architekturę, która pochodzi z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Przykładem takiej architektury jest pięknie odrestaurowana Willa Bristol, która została wzniesiona pod koniec wieku dziewiętnastego. Jej piękny wygląd wyróżnia się na tle innych zabudowań mieszczących się przy tej samej ulicy. Gzyms dachowy wsparty jest o wysokie, potężne kolumny, które znajdują się na samym rogu budynku. W narożu znajduje się również wnęka balkonowa. Tuż nad dachem umiejscowiona jest średniej wielkości kopuła, która pokryta została miedzią i na której szczycie mieści się średniej wielkości iglica. Dodatkową uwagę przykuwają przepiękne balkony, które zrobione są z balustrad. Zostały one wykute z metalu w stylu secesyjnym. Budynek jest w kolorach bieli i jasnego beżu co sprawia, że balkony są bardzo dobrze widoczne i dodają niebywałego uroku. Przez bardzo wiele lat, willa służyła jako uzdrowiskowe sanatorium aż do końca lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Do budynku dostać się można od strony południowej oraz północnej. Jest to miejsce, które warto zobaczyć. Busko-Zdrój w swojej ofercie ciekawych miejsc posiada wiele zabytków, które można umieścić na mapie, jeśli wybieramy się w to miejsce. To miasto, które jest odpowiednie dla ciała, umysłu i ducha. Dodatkowo gościnność sprawia, że chętnie jest odwiedzane nie tylko przez kuracjuszy korzystających z sanatorium, ale również zwykłych turystów szukających spokojnego uroczego miejsca.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 729