Rajd rowerowy po gminie Bychawa

Adres:

Bychawa

W województwie lubelskim, położona jest urocza gmina wiejsko - miejska Bychawa.

Od kilku już lat organizowane są tutaj rajdy rowerowe, które przyciągają coraz większą liczbę amatorów dwóch kółek. Turystyka rowerowa na całym świecie stała się bardzo modną formą wypoczynku na świeżym powietrzu. Jest to aktywność fizyczna zalecana przez lekarzy, wszystkim, bez względu na wiek. W Bychawie miłośnicy jazdy na rowerze mogą poznać całą gminę podczas jednego rajdu. Różnorodne drogi i zmieniające się krajobrazy sprawiają, że pokonywanie trasy jest czystą przyjemnością. Dodatkowo każdy uczestnik rajdu ma do wyboru jaką trasę chce pokonać : śladami historii czy krajobrazowo- turystyczną. Obydwie trasy są godne polecenia i zostawią po sobie nie zapomniane wrażenia. W trasie istnieje możliwość na odpoczynek, zatrzymanie się, posłuchanie ciekawych opowieści o historii regionu. Rajdy rowerowe w gminie Bychawa to już coroczna tradycja. Biorą w nich udział zarówno mieszkańcy jak i goście, którzy pokonują często wiele kilometrów aby na swoim rowerze przejechać w towarzystwie innych cyklistów ścieżkami tej malowniczej miejscowości. Zwiedzać jest co, bo w zależności od wyboru wariantu trasy zobaczymy kościół, cmentarz, zalew, ruiny zamku, stare wioski i ciekawe zabudowania. Przejedziemy przez rezerwat przyrody i zaczerpniemy wody ze strumyka. Na każdego uczestnika rajdu czekają drobne upominki i ciepłe kiełbaski. Najważniejsza jednak jest satysfakcja z pokonania blisko 30 kilometrowego odcinka i wspomnienia, które pozostaną na długo. Na zdjęciach z rajdu widać uśmiechnięte twarze uczestników wycieczki. Każdy zgodnie odpowiada, że nawet jeśli chwilami było ciężko to warto było i na pewno weźmie udział w kolejnym rajdzie. Aktywność fizyczna na rowerze, połączona ze zwiedzaniem to bardzo dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 966