Szlak rowerowy Doliną Kosarzewski

Adres:

Bychawa

Od kilku już lat turystyka rowerowa w Polsce staje się co raz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu.

Szukając pomysłu na wycieczkę na dwóch kółkach warto wybrać się do Bychawy, w województwie lubelskim. Tutaj właśnie wiosną w 2010 oddany do użytku został szlak rowerowy „Doliną Kosarzewki”. Kosarzewka jest to bardzo malownicza rzeka przepływająca przez Bychawę. Swój początek szlak rozpoczyna w Osmolicach. Tutaj też znajduje się dokładna mapa z przebiegiem całej trasy. Początkowo droga prowadzi asfaltem do Iżyc. W dalszej, najciekawszej części jedziemy już lasem, wzdłuż rzeki. Taka aktywność fizyczna wśród zieleni to idealny pomysł na odpoczynek dla całych rodzin. Po jednej stronie widzimy stromą skarpę, zaś po drugiej szerokie równiny. Szlak rowerowy ma długość 13 kilometrów. Prowadzi przez najbardziej malownicze okolice doliny. Podczas wycieczki można zwiedzić zabytkowy kościół w Bychawce. Warto zatrzymać się przy zalewie, wstąpić do lokalu gastronomicznego i chwilkę odpocząć przed dalszą drogą. Warto wspomnieć, że szlak wiedzie również przez Podzamcze, jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Bychawie. W rezerwacie „Podzamcze” można zobaczyć ciekawe gatunki, chronionych roślin. Jeśli zboczymy lekko z drogi zwiedzimy ruiny zamku Cały szlak rowerowy jest bardzo dobrze oznakowany. Poustawiane są tablice z dokładnymi informacjami. Pokonując rowerem ten 13 kilometrowy odcinek poznamy najciekawsze okolicę całej Bychawy. Trasa nie jest zbyt wyczerpująca i trudna, dlatego pokonać może ją każdy, we własnym tempie. Po drodze można odpocząć, nabrać sił i pozwiedzać. Planuje się w przyszłości rozbudowę trasy a nawet budowę przystani rowerowej. Dokładny opis szlaku rowerowego „Doliną Kosarzewki” można znaleźć w wydanym przy okazji otwarcia trasy przewodniku. Wypad rowerowy do Bychawy? Dlaczego nie!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1528