Drewniany kościół w miejscowości Miechowa

Adres:

Miechowa

Na szlaku kościółków drewnianych w województwie opolskim można zobaczyć przepiękny drewniany kościół w miejscowości Miechowa.

Jest oto kościół rzymskokatolicki, który został wybudowany w 1628 roku. Jest to kościół z jedną wierzą jednonawowy. W pierwszych etapach swojego istnienia nie był on kościołem tylko w 1529 roku została rozpoczęta budowa kaplicy. Jednak po wielu latach, w 1628 roku, z inicjatywy Baltazara von Frankenberga kaplica została całkowicie przebudowana i tak oto powstał dziś podziwiany drewniany kościół. Wieża kościoła, którą dziś można podziwiać najprawdopodobniej została dobudowana dopiero w 1753 roku, jednak nie jest to pewna i udowodniona data. Przez wiele lat kościół był pod opieką ewangelików jednak po II Wojnie Światowej stał się własnością kościoła rzymskokatolickiego i tak jest do dziś. Przez wiele lat kościół był wielokrotnie przebudowywany i odnawiany, dzięki temu też uzyskał on miano jednego z najbardziej zadbanych zabytków w konkursie ogólnopolskim w 2008 roku. Drewniany kościół w miejscowości Miechowa jest zabytkiem wartym odwiedzenia. Jest to miejsce, które przyciąga wiele osób różnych wiar jak i różnych poglądów. Jest to miejsce niezwykłe posiadające duszę i moc przyciągania. Jest to miejsce, które potrafi oczarować swoim klimatem i miejsce, do którego powraca bardzo wiele osób. Jest to miejsce, w którym wiele osób naprowadza swoje myśli na tor inny niż problemy dnia codziennego. Drewniany kościół w miejscowości Miechowa jest uważany przez wiele osób, jako miejsce, w którym można rozwiązać wiele problemów jak i oczyścić swój umysł. Jest to doskonałe miejsce na swoje przemyślenia dotyczące swoich decyzji jak i własnych planów na przyszłość. Drewniany kościół w miejscowości Miechowa jest symbolem dużej wiary, która potrafi podbudować prawie każdą osobę, która znajdzie się tam, chociaż na chwilę.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1407