Kościół ewangelicki św. Mikołaja

Adres:

Byczyna

Kościół ewangelicki św. Mikołaja jest kościołem wzniesionym w stylu neogotyckim.

Swoje początki miał juz w 1283 roku gdzie są wzmianki o kościele konstrukcji drewnianej. Jednak w 1430 roku kościół został ograbiony i częściowo zniszczony. Pod koniec XIV wieku podjęto decyzje o wybudowaniu w tym miejscu nowego, murowanego kościoła. Dziś jak i wcześniej kościół jest pod opieka ewangelistów, czyli wyznania luterańskiego. Kościół ewangelicki św. Mikołaja w Byczynie jest niezwykłym zabytkiem do którego udaje się wiele osób. Jest to obiekt udostępniony dla zwiedzania jak i tez odbywają się tam spotkania wiernych. Jest to zabytek bardzo zadbany i ceniony wśród mieszkańców bez względu na to jakiej są wiary. Kościół ewangelicki św. Mikołaja ma bogatą historie która można w wielu miejsca poznać jak i też o wielu rzeczach dowiedzieć się juz w samym kościele. Jest to miejsce święte, dlatego tez trzeba pamiętać o tym aby zachować tam powagę i okazać odpowiedni szacunek temu miejscu. Nie wolno tam krzyczeć ani też używać słów wulgarnych. Jeżeli ktoś nie potrafi przestrzegać tak prostych spraw to lepiej żeby nie wybierał się w to miejsce, bo może sobie tylko narobić kłopotów i przede wszystkim takim zachowanie może obrazić innych. Innych czyli osoby przebywające tam na zwiedzaniu lub na oddaniu wiary. Kościół ewangelicki św. Mikołaja to tez nie plac zabaw dlatego warto jest uprzedzić dzieci o tym, ze nie powinno sie tam biegać tym bardziej że posadzki są śliskie przez co bardzo niebezpieczne. Kościół ewangelicki św. Mikołaja w Byczynie to zabytek do którego udaje się wiele osób studiujących zarówno architekturę jak i budownictwo ponieważ jest to obiekt, który wiele sobą reprezentuje jak i przybliża styl neogotycki, który w tym przypadku nie jest zmieszany z żadnym innym style tylko przedstawia wszystkie charakterystyczne elementy neogotyku.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1308