Ośrodek wiedzy przyrodniczej w Janówce

Adres:

Janówka

Dzięki środkom z Unii Europejskiej na terenie gminy Byczyna w Janówce powstał Ośrodek Wiedzy przyrodniczej.

Ma on na celu zachowanie jak największej ilości okolicznej przyrody, którą rzadko można spotkać w innych miejscach. Był to jeden z zatwierdzonych projektów finansowania unijnego. Bardzo ważne jest to, że dzięki temu projektowi w okolicy jak i w samej wsi zaczęły powstawać ośrodki agroturystyczne, które dziś cieszą się dużym powodzeniem. Jest to miejsce, do którego udaje się wielu turystów i przede wszystkim są to te osoby, którą chcą odpocząć w towarzystwie przepięknej przyrody. Każda osoba, która chociaż raz znajdzie się na terenie ośrodka wiedzy przyrodniczej w Janówce bardzo miło to wspomina jak i bardzo chętnie tam powraca. Jest to miejsce przeznaczone przede wszystkim dla osób, które chcą odpocząć od codziennego pędu życia jak i od miejskiego zgiełku. Życie na wsi wygląda inaczej, jest pełne wielu przeżyć, ale również przebywając w ośrodku przyrodniczym w Janówce jest to czas spokoju i harmonii. Można tam zaobserwować wiele zachowań, doskonale wypocząć psychicznie jak i też poobcować z przyrodą i zwierzętami. Jest to również doskonałe miejsce dla dzieci gdzie będą one mogły jednocześnie wypocząć podczas pobytu jak i poszerzyć swoją wiedzę na temat szerokiej roślinności i zwierząt. Czas spędzony w ośrodku wiedzy przyrodniczej w Janówce będzie owocnym dla każdego. Doskonale tam się odnajdzie zarówno osoba dorosła, starsza jak i dzieci i młodzież. Jest to doskonałe miejsce na lenistwo jak i na aktywne spędzenie czasu podczas wędrówek po okolicy jak i podczas wycieczek rowerowych. Wszelkiego rodzaju niezbędny sprzęt całym rokiem zapewniają miejscowe ośrodki agroturystyczne. Ośrodek wiedzy przyrodniczej w Janówce to doskonałe miejsce na urlop letni jak i na urlop zimowy, jest to miejsce całoroczne gdzie jest, co robić.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1236