Ratusz w Byczynie

Adres:

Rynek 1, 46-220 Byczyna

Ratusz w Byczynie jest miejscem charakterystycznym dla miasta.

Jest on ściśle powiązany z rynkiem. Sam ratusz od wielu lat do dziś pełni siedzibę władz miasta. Jego budowa została zakończona w 1766 roku. Jednak w wyniku wielu lat i II Wojny Światowej oraz pożarów nawiedzających miasto został on wielokrotnie zniszczony. Podczas II Wojny Światowej obiekt został całkowicie zniszczony i ponownie odbudowany oraz oddany do użytku w 1968 roku. Cały obiekt posiada dużo elementów charakterystycznych dla okresu baroku jak i elementów klasycznych. Jest to niezwykłe połączenie dwóch nurtów architektury. Ratusz w Byczynie posiada jedną bardzo wysoką i efektowną wieżę. Jest to obiekt, który przyciąga swoim wyglądem jak i jednocześnie jest doskonale zachowanym zabytkiem, tym bardziej, że do dziś jest to siedziba władz miasta jak i apteki i kwiaciarni. Obiekt można zwiedzić wewnątrz w godzinach pracy urzędu, poza nimi jest niestety zamknięty. Ratusz jak i rynek w Byczynie to najbardziej charakterystyczne miejsca w mieście. Można nawet zauważyć, że jest to miejsce tak charakterystyczne, że większość wycieczek ustala je sobie, jako miejsce spotkań, początek jak i koniec zwiedzania miasta. Podczas pobytu na rynku obok ratusza można zauważyć stare kamienice, które kiedyś były kompleksem handlowym, kupieckim. Było to miejsce wymian handlowych jak i główne miejsce spotkać i tak jest do dziś. Każda osoba przebywająca w okolicy powinna udać się na rynek z ratuszem. Można tu wypocząć na okolicznych ławkach całym rokiem jak i też podziwiać okoliczną architekturę, która jest niezwykle ciekawa. Byczyna jest miejscowością, która przyciąga swoją historią jak i gościnnością, każda osoba przebywająca na tym terenie ma możliwość poczuć się tam jak u siebie, a to bardzo duży komfort podczas wypoczynku, wręcz najważniejszy jego element.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 779