Ścieżka Mnicha

Adres:

Chęciny

Całkiem niedawno w Chęcinach powstała tak zwana Ścieżka Mnicha. Prowadzi ona w pobliżu najważniejszych zabytków Chęcin.

To wielka atrakcja turystyczna, której powstanie było możliwe dzięki dofinansowaniom unijnym. Dzięki tej ścieżce turyści nie będą ograniczać zwiedzania przepięknych Chęcin do zwiedzania tylko ruin zamku. Owszem, jest to wielka atrakcja, ale w Chęcinach znajduje się ich o wiele więcej i warto zatrzymać się tu na dłużej. Trakt łączy między innymi okazałe zabytki sakralne Chęcin, przede wszystkim jest to gotycki kościół, późnorenesansowy klasztor franciszkanów, kościół pw. św. Bartłomieja, który pochodzi z późnego baroku, a także wczesnobarokowy klasztor sióstr bernardynek. Oprócz tego ta unikalna trasa prowadzi przez Niemczówkę, czyli szesnastowieczną zabytkową kamienicę. Można wiele się tu dowiedzieć o historii Chęcin i okolicy, a poza tym ustanowiono tu punkt informacji turystycznej. Znajduje się tam między innymi galeria. Kolejnym ważnym punktem ścieżki jest siedemnastowieczna synagoga, która jest siedzibą ośrodka kultury. Warto wiedzieć, że Ścieżka Mnicha uwzględnia wiele "skrótów", które znane są dzięki mieszkańcom Chęcin. Aleja jest wysypana żwirem, postawiono tam nawet figurę mnicha oraz wiele tablic, które informują turystów, co mogą spotkać na szlaku. Poza tym znajduje się tam również mapa Chęcin, która sporządzona jest w starym stylu. Na turystów czekają także przepiękne ławki. Nieopodal spotkać można także wyremontowaną kapliczkę Matki Boskiej Fatimskiej. Trasa od samego początku spodobała się turystom. Przyjeżdżają oni licznie z różnych zakątków Polski i chętnie tu powracają. Popularnością cieszy się również Aleja Miłości, która znajduje się u stóp zamku i doczekała się oświetlenia. Z kolei z okazałej zamkowej wieży zobaczyć można nawet Tatry.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2035