Świętokrzyski Szlak Archeo-Geologiczny

Adres:

Chęciny

Świętokrzyski Szlak Archeo-Geologiczny w dużej mierze składa się z licznych ścieżek dydaktycznych, dlatego też z całą pewnością warto udać się tam w celach poznawczych.

Śmiało można stwierdzić fakt, że ten szlak turystyczny jest jednym z najciekawszych w cały regionie, a co za tym idzie każdego roku tętni on życiem. Zabytki oraz pomniki przyrody znajdujące się na trasie tego szlaku są bardzo zadbane oraz stylowe, dlatego warto zobaczyć je na własnej skórze i samodzielnie ocenić. Dużą uwagę przyciąga zwłaszcza rezerwat Jaskinia Raj, ale też rezerwat Góra Rzepka. Te rezerwaty przyrody bogate są w rzadko spotykane okazy przyrody o charakterze górskim. Warto wejść przede wszystkim na Górę Zamkową, gdzie znajduje się doskonale zlokalizowany punkt widokowy obejmujący swoim zasięgiem piękne widoki na okoliczne miejscowości oraz góry. Jednym z bardziej oryginalnych elementów na tym szlaku jest z pewnością tamtejszy kamieniołom Stokówka. Przy każdym zabytku znajduje się specjalna tablica informacyjna, która poszerza oczywiście wiedzę zainteresowanych turystów, dlatego też warto się z takimi tablicami dokładnie zapoznać. Trzeba mieć na uwadze to, że ten szlak turystyczny to nie tylko zbiorowisko zabytków przyrody, ale też architektonicznych oraz sakralnych, w postaci przeróżnych kościołów oraz katedr. Z tego też względu warto zabrać ze sobą na taką wyprawę aparat fotograficzny, aby uwiecznić wszystkie ważniejsze chwile na zdjęciach, które mogą się potem okazać wspomnieniami na długie lata.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1181