Niebieski szlak im. Edmunda Padechowicza

Adres:

Chęciny

Niebieski szlak im. Edmunda Padechowicza to bardzo ciekawa opcja na spędzenie wolnego czasu w Górach Świętokrzyskich.

Ze względu na to warto oczywiście dobrze przemyśleć to, czy udać się tam na wakacje, ponieważ może to być dla wszystkich zainteresowanych osób doskonałe przeżycie. Całkowita długość tego szlaku turystycznego wynosi około 69 kilometrów. Trasa rozpoczyna się na chęcińskim rynku. Wiedzie ona do Kielc, gdzie znajduje się Góra Telegraf. Po drodze mija się wiele ciekawych obiektów przyrodniczych, w tym zagajniki oraz polne drogi z licznymi uprawami. Warto takie miejsca dokładnie prześledzić, ponieważ można wyciągnąć z takiej wycieczki naprawdę wiele dobrego. Z tego też względu ludzie chętnie udają się na wycieczki do tego miejsca. Trasa nie jest zbyt wymagająca pod kątem technicznym, co jest jej sporym atutem. Spora część trasy prowadzi przez las, gdzie znajdują się atrakcyjne tereny zielone. Oprócz tego można tam napotkać specjalną jaskinię, którą można zwiedzić od środka w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Dzięki temu można się dowiedzieć o tej jaskini wielu ciekawych rzeczy, o których nigdy dotąd turyści nie słyszeli. Dużą popularnością na trasie tego szlaku cieszy się przede wszystkim rezerwat przyrody Góra Żakowa. Wędrując do niego można napotkać wiele rzadko spotykanych okazów przyrody, ale także zwierząt znajdujących się pod ścisłą ochroną. Na pewno taka wycieczka okazuje się bardzo wartościowym przeżyciem dla wszystkich zwolenników przyrody oraz środowiska.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1002