Niebieski szlak im. Ks. Stanisława Hieronima Konarskiego

Adres:

Chęciny

Niebieski szlak im. Ks. Stanisława Hieronima Konarskiego to kolejny szlak turystyczny znajdujący się na terenie Gór Świętokrzyskich, który może zadziwić nie tylko okolicznych mieszkańców, ale też turystów z odległych stron świata.

Całkowita długość szlaku wynosi 45 kilometrów, więc jak widać wyraźnie trzeba przeznaczyć kilka godzin wolnego czasu na jego skuteczne pokonanie. Osoby decydujące się na taki krok z pewnością nie będą tego żałowały. Trasa swoje rozpoczęcie ma w atrakcyjnej lokalizacji, a więc nad brzegiem rzeki Hutki. Podróżuje się sporo przez różnego rodzaju wsie oraz tereny polne, co również jest sporym przeżyciem dla przyjezdnych. Na całe szczęście dla zainteresowanych trasa szlaku jest praktycznie całkowicie bezpieczna. Dużym atutem tego szlaku jest to, że na jego trasie znajduje się duża liczba zabytków architektonicznych oraz sakralnych, na co bardzo liczą przede wszystkim turyści z innych krajów. Na pewno taką podróżą nie powinni się zawieść. Dużą popularnością cieszą się na szlaku zwłaszcza ruiny renesansowego dworku, które są bardzo zabytkowe, ale zarazem niezwykle stylowe. Oczywiście można się tam zapoznać z wszelkimi informacjami związanymi z działalnością tego dworu. Szlak w dużej mierze przebiega również w bliskiej odległości od kościoła Narodzenia NMP. W środku znajduje się wiele cennych elementów sakralnych z dawnych lat, z którymi można zapoznać się z bliska. Na uwagę na trasie szlaku zasługuje także Góra Czubatka, gdzie zlokalizowany jest również punkt widokowy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1051