„Poeci nie zjawiają się przypadkiem...”

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 24 marzec 2017 17:00 WOLNY
Adres:

ul. Partyzantów 40, Chełm

Telefon:

825639845

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na koncert przygotowany z okazji Światowego Dnia Poezji, który odbędzie się 24 marca 2017 r. w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40) o godz. 17.00. Jest to święto obchodzone corocznie 21 marca w wielu krajach, ustanowione zostało w 1999 roku przez UNESCO. To ważne wydarzenie dla wszystkich środowisk związanych z twórczością literacką oraz dla miłośników poezji.

Koncert pt. „Poeci nie zjawiają się przypadkiem...” odbędzie się z podziałem na dwie części. Pierwsza część – liryczna i nastrojowa, zaś druga – niekonwencjonalna, nieco awangardowa. W pierwszej odsłonie w sali widowiskowej literaci z Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36” zaprezentują wybrane, własne teksty poetyckie, towarzyszyć im będzie koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Marka Miszczuka. Druga część zaplanowana została w galerii Nova, gdzie w swobodnej już atmosferze przy filiżance kawy i herbaty odbędzie się kiermasz tomików poetyckich zorganizowany przez Wydawnictwo TAWA połączony z wyjątkowym koncertem piosenki autorskiej zespołu Klaus Trzaska Band. Muzyka tej grupy to mieszanka poezji śpiewanej, folku i bluesa, inspirowana twórczością, między innymi, Edwarda Stachury, Jaromira Nohavicy czy Boba Dylana. Klaus Trzaska Band jest laureatem kilku festiwali piosenki poetyckiej i turystycznej, między innymi, Yapy, Bakcynaliów oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA.

Podczas koncertu będziemy mieli również okazję zapoznać się z wystawą prezentującą cytaty z różnych tekstów kultury na temat poezji i roli poety.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 484