„Spotkania w Raju - Afryka”

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 30 czerwiec 2017 17:00 WOLNY
Adres:

ul. Partyzantów 40, Chełm

Telefon:

825639845

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Chełmska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza 30 czerwca br. (piątek) do galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40) o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii i pasteli Andrzeja Zająca.

Eksponowane prace powstały jako owoc upragnionych wypraw Andrzeja Zająca do Afryki - ostatnia do Etiopii w 2017 roku. Od wielu lat jest pasjonatem Czarnego Lądu, który stał się dla niego inspiracją do wypowiadania się artystycznie...malarstwo, fotografia, rzeźba.

Cykl: "Spotkania w Raju" powstał podczas wyprawy do Etiopii, gdzie wielką radość sprawił autorowi fotografii kontakt z tubylczą ludnością. Ostatnią pasją Andrzeja Zająca stało się malowanie suchą pastelą, którą również prezentuje na tej wystawie. Andrzej Zając jest autorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. W Chełmskiej Bibliotece Publicznej mieliśmy okazję oglądać jego prace podczas wystawy zbiorowej „Czarne Madonny”. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Wystawie towarzyszyć będzie pokaz slajdów z podróży po Afryce oraz ciekawe opowieści o miejscach, które przyciągają jak magnes i ludziach, którzy fascynują. Nie zabraknie również smaku prawdziwej afrykańskiej kawy, na którą w imieniu autora wystawy serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 474