Grafiki - linoryty dzieci SP w Dobkowicach

Wydarzenie archiwalne
Środa, 07 czerwiec 2017 11:00 WOLNY
Adres:

ul. Partyzantów 40, Chełm

Telefon:

825639845

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Chełmska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza 7.06.2017 o godz. 11.00 do galerii małej (ul. Partyzantów 40) na wernisaż wystawy grafik – linorytów wykonanych przez dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobkowicach na Podkarpaciu.

Autorzy prezentowanych prac swoje talenty rozwijają i doskonalą w kółku plastycznym działającym przy szkole. Kółko plastyczne w Dobkowicach zostało założone w 1996 roku. W listopadzie ubiegłego roku obchodzono XXX- lecie działalności. Prace uczniów są imponujące, ukazują świat przyrody oraz otaczającą nas codzienność.

Grafiki i linoryty cieszą się ogromną popularnością, zdobią Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz Bank PZU w Warszawie. Ponadto działalność kółka prezentowana była w wielu krajach, m.in. Finlandia, Japonia, USA, Luksemburg, Chile, Niemcy, Węgry, Słowacja, Ukraina, Litwa, Serbia, Chiny, Rosja, Słowenia, Rumunia, Iran, Czechy. Zdarzało się, że jako jedyne reprezentowały Polskę na międzynarodowych konkursach plastycznych dla dzieci. Tak było w 2007 roku w Belgradzie (Serbia). Członkowie koła pochwalić się mogą wieloma sukcesami. W konkursach międzynarodowych zdobyli 54 nagrody i 23 wyróżnienia, w konkursach ogólnopolskich - 79 nagród i 41 wyróżnień, zaś w regionalnych - 62 nagrody i 39 wyróżnień.

Serdecznie zapraszamy na niezwykle ciekawą wystawę do galerii małej w ChBP, która dostępna będzie do 25 sierpnia br.

 

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 568