Książka i Film

Wydarzenie archiwalne
Środa, 04 maj 2016 18:00 WOLNY
Adres:

ul. Partyzantów 40, 22-100 Chełm

Telefon:

82 5639845

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 "Książka i Film" w KDF

 

Maj od wielu lat mocno kojarzy się nie tylko z eksplodującą wiosną, ale także z książką. W wielu miastach Polski odbywają się popularne targi książek, obfitujące m.in. w ciekawe spotkania z Autorami. Klub Dobrego Filmu w Chełmskiej Bibliotece Publicznej wpisze się także w literackie trendy, zapraszając w każdą majową środę na spotkania w cyklu "Książka i Film". Obejrzymy w nim doskonałe ekranizacje czterech wybitnych powieści.

 

W najbliższą środę (4 maja) pokażemy wyjątkowy film Milosa Formana nakręcony na podstawie kultowej powieści Kena Keseya. To historia złodzieja, szulera i chuligana (wybitna kreacja Jacka Nicholsona), który, by uniknąć więzienia, udaje niepoczytalność. Trafia do szpitala dla umysłowo chorych, gdzie twardą ręką rządzi siostra Ratched...

 

Następne tygodnie to historie - obdarzonego genialnym węchem Jean-Baptiste Grenouille pragnącego stworzyć najpiękniejsze perfumy na świecie (adaptacja powieści Patricka Suskinda), Forresta Gumpa - człowieka o wielkim sercu i wyjątkowym życiorysie (powieść Winstona Grooma) i Oskara Schindlera, który uratował ponad tysiąc osób przed zagładą Holokaustu (ekranizacja powieści Thomasa Keneally).

 

Wszystkie seanse KDF ChBP odbywać się będą w środy, o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 591