Nowe życie starych przedmiotów - wystawa

Wydarzenie archiwalne
Poniedziałek, 23 maj 2016 11:00 WOLNY
Adres:

ul. Partyzantów 40, 22-100 Chełm

 

Telefon:

82 5639845

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowe życie starych przedmiotów” -

23.05.2016 r., godz. 11.00, galeria Nova ChBP, ul. Partyzantów 40

Zakład Karny w Chełmie i Chełmska Biblioteka Publiczna zapraszają na otwarcie wystawy twórczości osadzonych zorganizowanej w ramach IV Ogólnopolskiego Konkursu „Nowe życie starych przedmiotów”. Wernisaż odbędzie się 23 maja (poniedziałek) o godz. 11.00 w galerii Nova ChBP ( ul. Partyzantów 40).

Więźniowie, którzy przystąpili do konkursu, mieli dość trudne zadanie, gdyż prace konkursowe, zgodnie z ideą upcycling'u, mogły być wykonane dowolną techniką, przy doborze dowolnych materiałów, jednakże nie mogły zawierać materiałów nowych, tylko z odzysku. Jury Konkursu wyłoniło najciekawsze prace, które będzie można oglądać w galerii Nova ChBP od 23 do 31 maja br. Serdecznie zapraszamy. Na załączonym zdjęciu zwycięska praca osadzonego w AŚ w Elblągu (motocykl wykonany z odpadów elektronicznych).

“Nowe życie starych przedmiotów” – tak najkrócej można opisać ideę upcycyling. Stare zegarki, kapsle, uchwyty od mebli, metalowe puszki, plastikowe butelki, a nawet nieprzydatne części samochodów mogą stać się surowcem do stworzenia unikatowych perełek, takich jak biżuteria, torebki, ubrania oraz meble. Upcycling nierozerwalnie łączy się więc z recyklingiem i szeroko rozumianą ekologią. Najważniejszym elementem w fazie tworzenia jest odwaga w przełamywaniu stereotypów i niczym nieograniczona wyobraźnia, która pozwala na przetwarzanie najbardziej nowatorskich pomysłów w niecodzienne aranżacje.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 758