Spotkanie z Leszkiem Szczasnym

Wydarzenie archiwalne
Poniedziałek, 02 październik 2017 17:00 WOLNY
Adres:

ul. Partyzantów 40

Telefon:

825639845

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Chełmska Biblioteka Publicznazaprasza na spotkanie z podróżnikiem i autorem książki „Świat na wyciągnięcie ręki”, Leszkiem Szczasnym, które odbędzie się 2 października (poniedziałek) br. o godz. 1700 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40).

Wieczór, poświęcony wyprawie do Tanzanii, został zorganizowany w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i dofinansowany ze środków Instytutu Książki. Spotkanie zostało przygotowane we współpracy z Chełmskim Klubem Podróżników. Wstęp wolny.

Leszek Szczasny (ur. 1975) jest raciborzaninem, z wykształcenia politologiem i filozofem (UJ), a z zamiłowania społecznikiem, fotografem i przede wszystkim niezależnym globtroterem. Na kawę zbożową i daktyle zarabia m.in. podróżując z pokazami slajdów i wystawami po placówkach kulturalnych w całej Polsce. Ma mnóstwo energii, zmysł obserwacji i swoje zdanie. Ponieważ podróżuje za niewielkie pieniądze, jest żywym dowodem na to, że „chcieć to móc”. Dociera w głąb danej kultury, często podważając związane z nią stereotypy. W 2010 roku wydał książkę „Świat na wyciągnięcie ręki”, której niepodrabialna, esencjonalna narracja stara się wyznaczać nowy styl podróżniczego reportażu. Pisze kolejną pt. "Afrykański rytm".

W chełmskiej książnicy Leszek Szczasny pokaże slajdowisko poświęcone podróży do Tanzanii w 2015 r. Uczestnicy spotkania poznają turystyczne miejsca tego wielkiego i inspirującego kraju. Podróżnik skupi się jednak głównie na życiu codziennym, tym prawdziwym i jakże dalekim od folderów i medialnych newsów. Będą więc fotografie z odwiedzin w fundacji pomagającej dziewczynkom z biednych rodzin, z pobytu w kopalni złota i z Parku Lake Manyara, w którym można spotkać m. in. bawoły. Zobaczymy także niemieckie ślady kolonialnej przeszłości oraz pochylimy się nad grobami polskich uchodźców z czasów drugiej wojny światowej. Zanurzymy się w atmosferze afrykańskiej przygody, pełnej egzotycznych i kolorowych akcentów.

Serdecznie zapraszamy na niepowtarzalną i inspirującą podróż fotograficzną po Tanzanii z Leszkiem Szczasnym. Podczas spotkania będzie można zakupić książkę "Świat na wyciągnięcie ręki" (30 zł) oraz duże orientalne widokówki (3 zł), a także zdobyć autograf podróżnika.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 350