To tylko pejzaż

Wydarzenie archiwalne
Czwartek, 06 kwiecień 2017 17:00 WOLNY
Adres:

ul. Partyzantów 40, Chełm

Telefon:

825639845

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza do galerii Nova 6 kwietnia br. o godz. 17.00 na wernisaż wystawy malarstwa Krystyny Rutyny To tylko pejzaż.

Krystyna Rutyna jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie dyplomem w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Lisa w 1985 roku. Po ukończeniu studiów wyłączyła się z życia artystycznego i podjęła pracę jako pedagog w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie, pracując z dziećmi i młodzieżą uzdolnioną plastycznie. Uczniowie przygotowywani pod jej kierunkiem otrzymali ponad 400 nagród i wyróżnień w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych. Po 19 letniej przerwie podjęła własną twórczość malarską, wstąpiła do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie i zajęła się malarstwem sztalugowym, koncentrując się na pejzażu. Najchętniej tworzy swoje prace w plenerze, starając się uchwycić bogactwo barw i przestrzeni oraz doznania płynące z kontaktu z naturą. Główny nacisk stawia na kolor, który stanowi dla niej źródło inspiracji.

Autorka pejzaży nie dąży do realistycznych przedstawień. Tak, jakby zatrzymała się w połowie drogi do współczesnej sztuki, bowiem jej malarstwo pięknie plasuje się między realizmem a abstrakcją. Malarstwo krajobrazowe Krystyny Rutyny jest dziełem pełnym pięknych, artystycznych kontrastów, przede wszystkim w jego aspekcie formalnym, a w szczególności w obrębie ekspresji kolorystycznej. Cechuje je odwaga i indywidualizm.

Na tę wyjątkową wystawę zapraszamy do do galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40) w dniach 6 - 29 kwietnia 2017 r.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 501