Śląskie wesołe miasteczko

Wstęp:

Płatny

Adres:

plac Atrakcji 1, 41-500 Chorzów

Telefon:

+48 666 031 196

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Śląskie Wesołe Miasteczko – największy lunapark w Polsce, otwarty w 1959 roku. Mieści się na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie przy granicy z Katowicami. Ma powierzchnię około 26 ha. W Śląskim Wesołym Miasteczku znajduje się ok. 40 obiektów, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. W ofercie znajdują się 3 kolejki górskie: mniejsze Cyklon i Himalaya oraz większa - Tornado, a także ześlizg do wody i Gwiazda Duża. W roku 2008 zbudowana została wieża o wysokości ok. 50 m, wyposażona w karuzelę oraz urządzenie do swobodnego spadku. Wieża ta była pierwszą konstrukcją tego typu w Polsce, jednak w 2009 roku Urząd Dozoru Technicznego nie dopuścił jej do dalszego użytkowania.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1569