Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna "Góra Wójtowa- lasy Sośnica-Góra Wianek-Balin-Warpie-Kąty"

Adres:

Chrzanów

Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna "Góra Wójtowa-Lasy Sośnica-Góra Wianek-Balin-Warpie-Kąty" to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu w Chrzanowie.

W ten sposób swój czas spędza wielu turystów z całego kraju, ponieważ jak sama nazwa wskazuje podróżując tą ścieżką można natknąć się na wiele atrakcyjnych okazów przyrody, a przy okazji poruszona zostanie tutaj kwestia dydaktyczna. Zapoznanie się z tym miejscem jest dobrym wyborem dla wielu osób, zwłaszcza tych młodych, więc warto odwiedzić tę ścieżkę podczas wycieczki do gminy Chrzanowo. Wycieczka zaczyna się u podnóża Góry Wójtowej. Nie jest to może okazałe wzgórze, ale posiada bardzo malownicze widoki, dlatego atmosfera tutaj jest naprawdę przyjemna, co spodoba się zwłaszcza zakochanym parom, gdzie można udać się na romantyczny spacer. Obecnie można napotkać tam zielone okazy przyrody, które z czasem przekształcają się w las. Istnieje tutaj ogromne bogactwo roślin oraz zwierząt, dlatego właśnie powstała ta ścieżka, aby edukować i zadziwiać turystów nie tylko z Polski, ale z wielu zakątków Europy. Na terenie ścieżki można znaleźć liczne ślady górnictwa z dawnych lat, dlatego jest to ciekawe miejsce zarówno pod kątem przyrodniczym, turystycznym, ale też historycznym. Można zapoznać się tutaj z wieloma ciekawymi informacjami, które poszerzą naszą wiedzę o tym regionie, dlatego też to miejsce jest coraz bardziej popularne na mapie Polski. Ścieżka zawiera też w sobie stare budynki mieszkalne, które cieszą się ogromną wartością estetyczną, znaleźć można tam także budynki gospodarcze. Na końcu ścieżki turyści mogą zająć się podziwianiem panoramy Chrzanowa w całej okazałości, dlatego też warto wybrać się na taką wyprawę ze swoją drugą połówką, czego nie powinniśmy pożałować. Czas przejścia takiej ścieżki zajmie nam może kilka godzin, ale będzie to przyjemnie spędzony czas.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1377