Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Chrzanowie

Adres:

Kościelna 2A, Chrzanów

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Chrzanowie cieszy się uznaniem turystów na całym świecie, którzy chętnie zjeżdżają co roku do Chrzanowa, aby zobaczyć z bliska właśnie ten kościół.

Przede wszystkim wyróżnia się on bogatą estetyką oraz wartościowym, pięknie zaaranżowanym wnętrzem w starym stylu, co warto zobaczyć na własne oczy. Parafia św. Jana Chrzciciela należy do archidiecezji krakowskiej. Niedawno kościół był przebudowywany, dzięki czemu jest naprawdę zadbany i wartościowy, co raczy oczy wielu turystów, nie tylko polskich. Jest to wspaniały zabytek polskiej religii oraz kultury, gdzie można zauważyć także elementy sztuki i malarstwa. Coś dla siebie znajdą tutaj przede wszystkim osoby głęboko wierzące. Kościół św. Jana Chrzciciela zawiera w sobie elementy klasycystyczne oraz gotyckie, a więc jest on zróżnicowany pod kątem stylowym, co dodaje mu dodatkowej wartości estetycznej i artystycznej. Najcenniejszym zabytkiem znajdującym się we wnętrzu tego kościoła jest z całą pewnością stary dzwon ze znakiem górniczym. Pełni on rolę symboliczną. Po remoncie kościoła znajduje się tutaj jedno marmurowe epitafium Aleksandra i Karoliny Szembeków. Kościół ten należy do jednych z najwspanialszych zabytków w okolicy, dlatego też cieszy się współcześnie tak dużą popularnością w wielu zakątkach Europy. Można tutaj nacieszyć oko bogatym wystrojeniem oraz eleganckim wnętrzem, co na co dzień mogą podziwiać członkowie parafii św. Jana Chrzciciela. Gotyckie wyposażenie kościoła sprawia, iż jest on jednym z piękniejszych kościołów, wykonanym w wyniosłym stylu, co znajduje swoich zwolenników zarówno wśród młodych, jak i starszych osób. Nieco spokoju i utemperowania dodają klasycystyczne elementy, które są idealnie wbudowane. Będąc na miejscu w Chrzanowie nie można zapomnieć o odwiedzeniu tego kościoła.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1734