Muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich

Adres:

Mickiewicza 13, 32-500 Chrzanów

Telefon:

32 623 51 73

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich to jedno z najlepszych miejsc na zapoznanie się z historią miasta Chrzanowo.

Z tego też względu turyści ze wszystkich stron Polski decydują się na odwiedzenie tego miejsca, które jest bardzo wartościowe pod kątem estetycznym i kulturalnym. Na pewno nikt nie będzie zawiedziony wizytą w tym miejscu. Muzeum opowiada bogatą historię miasta Chrzanowo, a także mówi turystom o okolicznej przyrodzie. Można się tutaj dowiedzieć wielu ciekawych informacji. Cechą charakterystyczną tego muzeum jest to, iż nie jest jak każde inne, a więc nie zawiera w sobie jedynie zabytków, cennych obrazów i dzieł sztuki, a można tu obejrzeć rzadkie okazy roślin oraz zwierząt z regionu chrzanowskiego. Właśnie dlatego muzeum to cieszy się tak dużym uznaniem w Polsce, ale też w wielu innych krajach, dlatego warto przynajmniej raz w życiu odwiedzić to miejsce. Dużą uwagę wśród turystów przykuwa zwłaszcza znajdująca się tam zadbana kolekcja motyli, która jest naprawdę pokaźna i dobrze utrzymana. Uwagę zwraca także różnorodność minerałów i skał, które można obejrzeć w tym muzeum. Muzeum to opowiada najważniejsze momenty związane z Chrzanowem, zarówno jeśli chodzi o czasy bardzo odległe, ale również te współczesne, więc każdy powinien znaleźć tu coś ciekawego dla siebie i zgłębić wiedzę o historii oraz przyrodzie tego regionu, co jest przydatne zwłaszcza młodym osobom potrzebującym edukacji na prawdziwym i rzetelnym przykładzie, a co najważniejsze żywym. To muzeum jest idealnym miejscem do tego typu praktyk. Można w tym muzeum obejrzeć również bogatą działalność fabryki lokomotyw, która znajdowała się w Chrzanowie, więc zwolennicy tej dziedziny na pewno odnajdą tutaj ciekawe dokumenty związane właśnie z tą fabryką, z którymi będą mogli zapoznać się w dowolnym momencie trwania wycieczki.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1387