Popularne trasy rowerowe - wokół Balina, stary i nowy Chrzanów

Adres:

Chrzanów

Trasy popularne rowerowe - wokół Balina, stary i nowy Chrzanów to propozycje wycieczek rowerowych dla niezbyt zaawansowanych rowerzystów, które cieszą się ogromnym uznaniem podczas podróży do Chrzanowa.

Jest to idealne miejsce do przemyśleń, zaczerpnięcia świeżego oddechu i spojrzenia na problemy z innej perspektywy. Takie wyprawy rowerowe mogą odbywać się tutaj zarówno samodzielnie, jak i z rodziną oraz dziećmi, nie ma co do tego absolutnie żadnych przeciwwskazań. Niebieski szlak wycieczkowy liczy sobie 23 kilometry i nie znajdziemy na nich zbyt trudnych odcinków, dlatego jest to trasa przeznaczona raczej dla początkujących rowerzystów, którzy szukają rekreacji i odpoczynku, a także chcą zadbać o swoją kondycję fizyczną. Można też zdecydować się na czerwony szlak, który jest nieco dłuższy i liczy sobie 26 kilometrów. Umiarkowany wysiłek fizyczny to cecha rozpoznawcza tych szlaków, ponieważ przewyższenia na trasach nie są zbyt wygórowane (odpowiednio 270 i 240 metrów), dlatego nie zdążymy się zmęczyć podczas ich pokonywania. Bardzo ważną wiadomością jest to, że nie natrafimy tam na niebezpieczne odcinki, dlatego trasa jest dostosowana do potrzeb współczesnego rowerzysty, gdzie dobrze można spędzić wolny czas na łonie natury w okolicach malowniczych lasów, które dodają atmosfery wycieczce rowerowej. Celem głównym takiej wycieczki jest rekreacja, a przy okazji zwiedzanie ciekawych pod kątem turystycznym miejsc związanych z Chrzanowem, dlatego też coraz większa liczba osób decyduje się na pokonanie tej trasy o własnych siłach. Warto uzbroić się w dobry rower, ponieważ większość trasy prowadzi po piaszczystych terenach i nietrudno jest o jakąś wpadkę drogową, ale równie dobrze rower można wypożyczyć na miejscu, co jest dodatkowym komfortem dla wszystkich osób zainteresowanych takimi wycieczkami.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1776