Rynek w Chrzanowie

Adres:

ul. Rynek, Chrzanów

Rynek w Chrzanowie to urokliwe miejsce, w którym można spędzić przyjemnie swój wolny czas w gronie rodzinnym lub też ze swoją drugą połówką.

Rynek ten nie należy może do nowoczesnych, ale jest zadbany, dlatego cieszy się dużym uznaniem pod kątem turystycznym i warto go odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Jest to obowiązkowy punkt zwiedzania podczas pobytu w gminie Chrzanów. Rynek ten to zespół zróżnicowanych kamieniczek z XIX oraz XX wieku, które razem tworzą integralną całość. Tętni tutaj życie, dlatego jest to tak ciekawe miejsce w zakresie turystycznym, gdzie można odpocząć lub odstresować się po ciężkim dniu lub też ciężkim okresie w pracy. Rynek w Chrzanowie jest zachowaną częścią średniowiecznego układu urbanistycznego, oczywiście w wersjach odnawianych. Miejsce to jednak cieszy się ogromnym uznaniem zarówno ze strony osób młodych, jak i tych nieco starszych, dlatego przyjeżdżają tutaj turyści praktycznie z całej Europy. Charakterystyczną cechą rynku w Chrzanowie jest to, że można tam posiedzieć i porozmawiać ze znajomymi lub rodziną, co umożliwiają nam tamtejsze kawiarnie na świeżym powietrzu. Cały rynek zbudowany jest w stylu średniowiecznym, a więc bogaty jest w elegancję oraz klasę, a także malownicze widoki, które można podziwiać na każdym kroku spaceru po rynku. Cały kompleks jest bogato zdobiony najróżniejszymi kwiatami, co spodoba się zwłaszcza osobom ceniącym sobie estetykę oraz świetne zdobnictwo. Oczywiście na rynku można napotkać wiele starodawnych zabytków, mowa tutaj zwłaszcza o kamieniczkach, które wyglądają wprost olśniewająco. Nie wszystkie kamieniczki wyglądają tak samo, są one pomalowane na różne kolory, dlatego widać wyraźnie, że warto zdecydować się na spacer po takim rynku, co może bardzo pozytywnie wpłynąć na nasz humor po uciążliwym dniu w pracy.

 

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1757