Szlak ziemi Chrzanowskiej i dolinek Jurajskich

Adres:

Chrzanów

Szlak ziemi Chrzanowskiej i dolinek Jurajskich to niezwykle ciekawe miejsce pod kątem turystycznym w gminie Chrzanów, dlatego wielka grupa turystów chętnie udaje się tam na różnego rodzaju wycieczki.

Ten szlak liczy sobie aż 85 kilometrów, dlatego też warto się zastanowić nad tym, czy aby na pewno zdołamy go pokonać z dziećmi, czy też jednak wybrać się w taką trasę tylko w gronie dorosłych, co często jest dobrym rozwiązaniem. Trasa ta ma to do siebie, że można tam zapoznać się z wieloma walorami przyrodniczymi i malowniczymi okolicami, co zapewniają nam tamtejsze lasy. Rozpoczyna się ona przy dworcu głównym PKP i w zdecydowanej większości prowadzi przez niesamowite łąki wzbogacone licznymi drzewami oraz krzewami, gdzie można napotkać wiele cennych gatunków roślin i zwierząt, dlatego warto wybrać się na taką wycieczkę w ramach poznawczych, co przyda się zwłaszcza młodym osobom. Szlak w początkowej fazie prowadzi do Kościelca i nie jest zbyt wymagający oraz trudny pod kątem technicznym, dlatego z jego pokonaniem poradzą sobie wszystkie zainteresowane osoby. Na wycieczkę warto zabrać jednak zapas wody, bo to kilka godzin przeprawy, która może okazać się w późniejszej fazie nieco męcząca, za to niezwykle atrakcyjna. Następnie wycieczka prowadzi przez Stellę, Żelatową Górę oraz wąwóz Simota, gdzie jest strumyk i można tam nieco odetchnąć, nabierając sił na dalszą trasę, co czyni wiele osób. Następnie szlak prowadzi aż do Regulic, Alwerni, a także przez Rudno, gdzie napotkamy na kolejne ciekawe widoki i różne okazy przyrody, więc zanudzić się podczas takiej wycieczki po prostu nie da. Kolejnym etapem wycieczki będą Krzeszowice, a kończy się ona u stóp Pieskowej Skały, gdzie turystom towarzyszy ogromna radość z wykonania zadania i pokonania szlaku o własnych siłach, co często jest dużym wysiłkiem fizycznym, zwłaszcza w porze letniej.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1261