Trasa rowerowa rekreacyjna - leśna wyprawa

Adres:

Chrzanów

Trasa rowerowa rekreacyjna - leśna wyprawa to atrakcja turystyczna dla turystów odwiedzających Chrzanowo i chcących spędzić swój wolny czas na wyprawie rowerowej.

Trasa tej wycieczki rowerowej nie jest wymagająca, dlatego jest to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym. Cała trasa liczy sobie 24 kilometry, a więc pokonać można ją w kilka godzin bardzo niskim tempem, bez niepotrzebnego zmęczenia. Na trasie nie znajdziemy dużych przewyższeń (wynoszą one około 90 metrów), dlatego trasa na pewno nie powinna być zbyt trudna dla dzieci. W zdecydowanej większości prowadzi ona w okolicach lasów, łąk oraz po piaszczystym terenie, więc warto uzbroić się w dobry rower z solidnymi oponami, aby po drodze nie złapać "kapcia". W razie potrzeby w Chrzanowie bez problemów można wypożyczyć rowery, a więc nie trzeba ich wieźć ze sobą przez całą Polskę, co jest sporym udogodnieniem dla wielu turystów z różnych zakątków naszego kraju. Jest to trasa dla rowerzystów, którzy dopiero co zaczynają sezon i nie są nastawieni na trudne przeprawy rowerowe, bo tutaj ich po prostu nie doświadczą. Jest to mało wymagająca wycieczka, raczej rekreacyjna, jak sama nazwa wskazuje, dlatego jest to idealny sposób na romantyczną wycieczkę, czy też zacieśnienie więzi rodzinnych, na co decyduje się coraz większa ilość osób. Na trasie nie znajdziemy również niebezpiecznych miejsc, dlatego nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich, wystarczy tylko uważać podczas pokonywania takiej trasy, a na pewno nikomu nie stanie się jakaś krzywda. Okoliczne lasy dodatkowo dodają wycieczce niepowtarzalnego klimatu, więc nie ma się co dziwić, że to miejsce jest współcześnie tak chętnie odwiedzane przez turystów w różnym wieku. Wycieczka rowerowa jest przeznaczona zarówno dla osób młodych, jak i tych nieco starszych.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1348