Wszechnica Chrzanowska - Historia kolei na ziemi chrzanowskiej Krzysztof Brandys

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 04 listopad 2016 17:00 WOLNY
Adres:

ul. Broniewskiego 10C, Chrzanów

Telefon:

32 763 27 40

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Grupa "Stacja Chrzanów" - jesteśmy gronem pasjonatów z Ziemi Chrzanowskiej, któremu nie jest obojętna historia kolejnictwa, z którym miasto Chrzanów jest związane nierozerwalnie. Naszym celem jest ratowanie szeroko pojętych zabytków kolejnictwa.

W naszych zbiorach znajduje się wiele starych rozkładów jazdy, dokumentów stacyjnych, biletów, czy też zabytkowych lamp kolejowych. Zależy nam na przypominaniu bogatej przeszłości kolejnictwa na terenie Małopolski Zachodniej, ale także na promowaniu współczesnej kolei jako najbezpieczniejszego środka transportu lądowego.

Jesteśmy młodą grupą działającą od września 2016 roku, jednak wyraźnie zaznaczyliśmy już swoją obecność: prezentowaliśmy nasze zbiory na imprezie "Ziemniaczysko", współtworzyliśmy Chrzanowski Spacerownik "Szlakiem Kolei", zorganizowaliśmy obchody 160-lecia Kolei w Chrzanowie, a teraz pragniemy przemówić podczas Wszechnicy Chrzanowskiej.
Dla wszystkich osób, którym historia Chrzanowa nie jest obojętną - obecność na naszym wykładzie zdaje się być obowiązkowa.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 708