Zaawansowane trasy rowerowe - okolice Chrzanowa

Adres:

Chrzanów

Trasy rowerowe zaawansowane - okolice Chrzanowa, ekstremalna jazda to atrakcja turystyczna w gminie Chrzanów dla bardzo ambitnych osób, które nie mają problemów z tym, aby pokonywać trudniejsze trasy rowerowe.

Takich osób na terenie naszego kraju jest bardzo dużo i szukają dla siebie coraz to nowszych miejsc, gdzie mogą zadbać o własną kondycję fizyczną i nacieszyć się malowniczymi okolicami podczas swojej wyprawy. Tego typu trasa rowerowa zawiera w sobie szereg trudności, dzięki czemu pozwala ona rozwijać talent kolarski wśród rowerzystów, dlatego często na tej trasie trenują również profesjonalni kolarze przygotowujący się do różnych startów. Długość tych tras wynosi od 36 do 57 kilometrów, dlatego na ich pokonanie trzeba sobie przeznaczyć kilka godzin i raczej nie warto zabierać ze sobą dzieci, ponieważ w połowie drogi zabawa może im się znudzić. Są to trasy przeznaczone dla walczaków, którzy nie boją się zmęczenia i zmagania z rowerem na trudnej trasie. Szlaki te charakteryzują się bardzo dużymi jak na polskie warunki przewyższeniami (są to odpowiednio 620 i 680 metrów), dlatego można się tutaj spocić. Nie odstrasza to jednak ani trochę turystów, którzy bardzo chętnie decydują się na wycieczkę do Chrzanowa w celu zadbania o formę rowerową i zapoznania się z malowniczymi okolicami. Szlaki tego typu mają to do siebie, że są niezwykle zaawansowane pod kątem technicznym, dlatego trzeba się tutaj charakteryzować dużymi umiejętnościami technicznymi podczas jazdy na rowerze, a więc są tutaj strome podjazdy i strome zjazdy, gdzie można zrobić sobie krzywdę, ale uważna jazda na pewno przyniesie zainteresowanym wymierne korzyści. Istnieje tutaj znaczna przewaga odcinków terenowych, a okoliczne lasy sprawiają, że wycieczki są dużo ciekawsze pod kątem turystycznym i przyrodniczym.

 

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1218