Ścieżka rowerowa szlakiem fortyfikacji „Linii Mołotowa”

Adres:

Cieszanów

Ścieżka rowerowa szlakiem fortyfikacji „Linii Mołotowa” to idealne miejsce dla wszystkich osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Ten szlak rowerowy przeznaczony jest zarówno dla osób indywidualnych, jak i przejazdów grupowych. Skorzystać z tej atrakcji mogą również rodziny z dziećmi. Szlak znajduje się na terenie kąpieliska "Wędrowiec" w Cieszanowie. Dostępna dla zainteresowanych jest tam wypożyczalnia różnego rodzaju rowerów, co jest dobrą wiadomością dla turystów przyjeżdżających z odległych regionów. Całkowita długość ścieżki wynosi 32 kilometry, ale nie jest zbyt wymagająca pod kątem technicznym, więc każdy powinien sobie dać radę z jej pokonaniem, również dzieci. Na trasie tej ścieżki oznaczonych jest aż pięć schronów bojowych, które można obejrzeć z bliska i poznać ich ciekawą historię. Przy tych bunkrach ustawione są specjalne tablice informacyjne dla turystów, które każdy może przeczytać podczas wycieczki rowerowej. Oznaczone są na trasie również pozostałości rowów przeciwczołgowych, więc jest to idealna propozycja dla osób, które nie tylko lubią sportowy tryb życia, ale też są miłośnikami historii i zabytkowych miejsc. W ten sposób można się nie tylko skutecznie zrelaksować, ale oprócz tego pogłębić swoją wiedzę historyczną o regionie cieszanowskim. Z tego też względu ścieżka jest odwiedzana każdego roku przez turystów w różnym wieku, również tych zagranicznych. Jak widać wyraźnie podczas przejazdu nią można zapoznać się z wieloma miejscami historycznymi.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 757