Żółty szlak rowerowy: Cieszanów - Kompleks Wędrowiec

Adres:

Cieszanów

Żółty szlak rowerowy gminy Cieszanów – Cieszanów - Kompleks Wędrowiec to świetny pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym, na co decyduje się coraz większa liczba turystów.

Trasa rozpoczyna się drogą gminną do Cieszanowa, która jest oczywiście odpowiednio zadbana i zabezpieczona, dlatego też udać mogą się na na tą ścieżkę również dzieci. Dalej trasa przebiega przez drogi gruntowe do miasteczka Kosobudy, a potem turyści jadą rowerami drogą wojewódzką do Kowalówki. Dostępne dla zainteresowanych osób jest tam wysokiej klasy pole namiotowe, więc każdy turysta może tam przenocować i spędzić noc pod gołym niebem, co jest niesamowitą atrakcją wakacyjną zwłaszcza dla młodych osób. Żółty szlak rowerowy nie jest zbyt wymagający i nie trzeba posiadać technicznych umiejętności, aby poradzić sobie z jego pokonaniem w całości. Po wizycie w Kowalówce trasa prowadzi drogą transportu rolnego i powiatową do miasta Gorajec. Następnie jedzie się leśną ścieżką do Nowego Sioła, gdzie na turystów czeka malownicza sceneria i leśny klimat. Można się tam doskonale odprężyć i przyjemnie spędzić czas na rowerze przebywając na świeżym powietrzu w gronie rodzinnym. Zakończenie trasy ma miejsce w kompleksie Wędrowiec, gdzie znajduje się też kąpielisko. Można tam więc wypocząć po aktywnej jeździe na rowerze i wykąpać się w czystej wodzie relaksując się w stu procentach. Ścieżka rowerowa nie jest zbyt długa, a za to łatwa do pokonania i bezpieczna, więc każdy turysta powinien zdecydować się na jej wypróbowanie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1280