Cerkiew św. Eliasza w Nowym Siole

Adres:

Nowe Sioło

Cerkiew św. Eliasza w Nowym Siole to jedna z najbardziej wartościowych budowli sakralnych w gminie Cieszanów, z którą wypada się oczywiście bliżej zapoznać.

Dużą zaletą tego miejsca jest to, iż jest ono zabytkowe i na pewno można tutaj dużo zwiedzić. Jest to cerkiew greckokatolicka, a do tego w całości jest ona murowana, dlatego jest naprawdę solidna oraz wytrzymała. Z racji tego stoi do dnia dzisiejszego i zachwyca oczy turystów z całego świata, którzy chętnie przyjeżdżają do Nowego Sioła, aby ją zobaczyć na własne oczy. Dojazd do niej jest bardzo łatwy, więc nikt nie powinien mieć z tym większych problemów. Została ona zbudowana na miejscu starej cerkwi, która była drewniana, więc była już gotowa podwalina pod tę budowlę, co było sporym ułatwieniem w trakcie jej powstawania. Cerkiew co prawda nie była dawno remontowana (blisko 100 lat temu), ale nadal utrzymana jest na wysokim poziomie, można nawet powiedzieć, że jest zadbana i prezentuje się okazale oraz estetycznie. Z tego też względu ludzie chętnie przyjeżdżają zobaczyć to miejsce i dowiedzieć się o nim nieco więcej. Cerkiew może być również zwiedzona od środka, nie ma z tym najmniejszego problemu. Po wojnie została ona przejęta przez kościół rzymskokatolicki, ale szybko się to zmieniła i obecnie jest greckokatolicka. Idealne miejsce do zwiedzania zwłaszcza dla osób bardzo religijnych oraz pobożnych, których na terenie Polski oraz całego świata nie brakuje, więc każdego roku znaleźć można tutaj wielu turystów. Cerkiew ta jest bardzo żywa oraz jasna, więc doskonale prezentuje się na zielonym terenie, który otacza to miejsce. Warto zwiedzić ją dokładnie i zapoznać się z elementami tego budynku sakralnego, aby dowiedzieć się jak kiedyś one wyglądały i co one w sobie zawierały.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 849