Ogród Botaniczny w Cieszanowie

Adres:

os. Nowe Sioło 15, Cieszanów

Ogród botaniczny w Cieszanowie jest bardzo młodym miejscem, a dodatkowo niezwykle nowoczesnym, więc warto odwiedzić je będąc na wycieczce w tym mieście.

Oczywiście jest to polecana opcja zwłaszcza dla osób, które lubią obcować z przyrodą i cenią sobie różne okazy związane ze środowiskiem, które można zobaczyć na własne oczy. Ogród posiada funkcję dydaktyczną, a więc ma edukować, nauczać i poszerzać wiedzę gości. Składa się on ze specjalnie wydzielonych stref, gdzie można wyróżnić: dendrologiczną, ogrody skalne, różane, wrzosowe oraz ogród traw i ziół. Jak widać wyraźnie oferta tego ogrodu botanicznego jest naprawdę szeroka, więc każda zainteresowana osoba powinna znaleźć tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Można tutaj przyjemnie spędzić nawet kilka godzin, jest to wspaniała forma wycieczki dla całej rodziny. Na terenie ogrodu znajduje się aż 230 sztuk różnego rodzaju drzew i krzewów iglastych, 14 drzew liściastych, 614 krzewów liściastych oraz kilka tysięcy sztuk bylin, kilkaset sztuk traw i kilkadziesiąt ziół z różnych zakątków Polski i całego świata. Obszar ogrodu jest bardzo duży, więc trzeba sobie przeznaczyć na jego zwiedzanie kilka godzin, ale jest to dobra opcja, ponieważ wszystko odbywa się na świeżym powietrzu i jest przyjazne dla zdrowia. Znaleźć można tam ławki parkowe, na których można odpocząć, ale też kosze na śmieci, zegar słoneczny oraz głazy różnego typu. Pod kątem infrastruktury technicznej należy wyróżnić alejki dla pieszych, które są doskonale oznakowane. Oprócz tego istnieje tam profesjonalne oświetlenie parkowe zewnętrzne. W środku znajdują się również figurki zwierząt, a konkretnie jest ich ponad 40 sztuk, co jest sporą atrakcją zwłaszcza dla najmłodszych, które bardzo chętnie je podziwiają. Ogród jest zadbany i bardzo estetyczny, więc warto się do niego udać.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1653