Szlak architektury drewnianej gminy Cieszanów

Adres:

Cieszanów

Szlak architektury drewnianej gminy Cieszanów to jedno z najciekawszych miejsc w tym regionie.

Jak sama nazwa wskazuje ten szlak ma sporo wspólnego z drewnianą architekturą, która jest charakterystyczna dla Cieszanowa i okolicznych miasteczek. Łączna długość tego szlaku wynosi aż 1202 kilometry i na pewno trudno jest go pokonać w całości, ale jest to zadanie możliwe do zrealizowania w okresie kilku tygodni. Wymaga to jednak sporego zaangażowania, ale na trasie tego szlaku można napotkać naprawdę wiele ciekawych i zjawiskowych zabytków. Podzielony jest ona na 9 zróżnicowanych pod różnym kątem tras, więc każdy zainteresowany turysta może wybrać optymalną dla siebie, na której znajdują się najbardziej interesujące jego zdaniem budowle. Bardzo istotnymi obiektami wchodzącymi w skład tego szlaku są różnego rodzaju cerkwie oraz kościoły. Jest ich tam mnóstwo i warto się z nimi bliżej zapoznać, można to zrobić również za pomocą wyszkolonego przewodnika, który przy okazji opowie kilka ciekawych informacji o danym miejscu. Szlak zawiera też różne zespoły zabudowy drewnianych budynków, które kryją w sobie wiele tajemnic. Można też odwiedzić z jego pomocą cmentarze oraz kaplice, ale jak widać wyraźnie jest on ściśle związany z zabytkami sakralnymi, więc ten szlak oprócz zwolenników architektury najbardziej zainteresuje ludzi bardzo religijnych i pobożnych, a takich na całym świecie nie brakuje. Oczywiście niezwykle istotne jest to, że praktycznie na każdym punkcie szlaku można zobaczyć coś ciekawego, a uwagę przykuwa również idealnie zadbany teren. Można się w ten sposób wyciszyć, poznać różne ciekawe miejsca i dowiedzieć się o nich nieco więcej niż tylko wyczytać da się w Internecie. Miejsce to na pewno spełni wymagania turystów, dlatego też ten szlak warto przejść i poszerzyć swoją wiedzę historyczną.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1190