Szlak turystyczny Cisna - Przełęcz nad Roztokami Górnymi (granica ze Słowacją)

Adres:

Cisna

Bieszczady są jednym z najcudowniejszych miejsc na Ziemi.

Znajduje się tu wiele atrakcji turystycznych, przepiękne krajobrazy, cudowna flora, fauna oraz mnóstwo zabytków ukazujących historię dawnej wsi oraz jej etniczne zróżnicowanie. To miejsce, gdzie warto przyjeżdżać o każdej porze roku ze względu na niepowtarzalny bieszczadzki klimat oraz niesamowity charakter tych gór. Z pewnością jedną z największych bieszczadzkich atrakcji są szlaki turystyczne. Jeden z nich rozpoczyna się w Cisnej- małej bieszczadzkiej wiosce położonej w dolinie Solinki. Dalej biegnie on do kolejnej wsi- Lisznej i stamtąd do Roztoków Górnych. Roztoki Górne to wioska, w której znaleźć możemy leśniczówkę, pole namiotowe oraz schronisko turystyczne, gdzie co roku ma miejsce zjazd miłośników astronomii współorganizowany przez lubelski odział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Szlak turystyczny kończy się nad Przełęczą nad Roztokami Górnymi, która znajduje się w Bieszczadach Zachodnich pomiędzy Rypim Wierchem, a Okrąglikiem. Przełęcz ta ma wysokość 801 metrów n. p.m i leży ona na granicy polsko-słowackiej. Z przełęczy podziwiać możemy wspaniałą panoramę Bieszczadów. Z pod Przełęczy nad Roztokami Górnym wypływa potok Roztoczka będący dopływem Cirochy. Warto przespacerować się tą trasą, poczuć magię Bieszczad i pooddychać świeżym powietrzem. Z pewnością każdy, nawet najbardziej wymagający turysta zadowolony będzie z takiej wędrówki. Zabierz więc swoją rodzinę lub przyjaciół i przyjeżdżaj w Bieszczady!

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1618