Szlak turystyczny: Wetlina – Ustrzyki Górne

Adres:

Cisna

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że Podkarpacie jest jednym z najpiękniejszych zakątków Polski.

Każdy, nawet najbardziej wymagający turysta zadowolony będzie z ilości atrakcji oferowanych przez to miejsce. W Bieszczadach można przede wszystkim podziwiać piękno przyrody, zwiedzać zabytki ukazujące kulturę dawnych wsi oraz spacerować górskimi szlakami. Wiele podkarpackich szlaków turystycznych rozpoczyna się w Wetlinie- małej wsi, która jest doskonałą bazą wypadową. Jeden z najciekawszych szlaków ciągnie się dalej do Działu- pasma górskiego położonego w Bieszczadach Zachodnich skąd można podziwiać przepiękne bieszczadzkie połoniny. Dalej szlak turystyczny biegnie do Małej Rawki, która jest kulminacyjnym punktem Działu. Szczyt ten sięga, aż 1272 metrów n. p.m. i leży piętnaście minut drogi od Wielkiej Rawki, od której oddzielony jest przełęczą. Wielka Rawka to kolejny punkt na tej trasie. Jest ona najwyższym szczytem pasma granicznego w Zachodnich Bieszczadach i sięga 1307 metrów n. p.m. Szlak ten kończy się w Ustrzykach Górnych, czyli wiosce położonej w Bieszczadach nieopodal potoku Wołosatego. Ustrzyki Górne to świetna baza dla pieszej turystyki. W pobliżu tej wsi znajdują się trzy najwyższe szczyty Bieszczad. Ponadto jest ona wspaniałym miejscem na narciarskie szaleństwo, gdyż zimną otwieranych jest tam wiele stoków narciarskich. Z pewnością warto będąc w Bieszczadach przejść się szlakiem Wetlina – Dział – Mała Rawka – Wielka Rawka – Ustrzyki Górne i popodziwiać okoliczne krajobrazy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 919