Szlak turystyczny: Wetlina (Górna Wetlinka) – Połonina Wetlińska (schronisko PTTK „Chatka Puchatka”)

Adres:

Cisna

Bieszczady to prawdziwy raj na ziemi w szczególności jeśli chodzi o miłośników pieszych wędrówek.

Przepiękna flora, fauna, niesamowity i niepowtarzalny klimat i ta magia, która sprawia, że zawsze chce się tam wracać. Chodzenie po górach jest czymś wyjątkowym i osobistym dla każdego człowieka. Pozwala zapomnieć o problemach i choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i codziennych trosk. Z pewnością to dlatego tak wiele osób wybiera Bieszczady, na miejsce swojego wypoczynku. Ci, którzy kochają górskie wędrówki z pewnością nie raz przemierzali szlak- "Wetlina (Górna Wetlinka) – Połonina Wetlińska (schronisko PTTK „Chatka Puchatka”)". Trasa rozpoczyna się w miejscu campingu "Górna Wetlinka" położonego tuż przy Połoninie Wetlińskiej w samym środku Bieszczadów. Stamtąd można podziwiać wspaniałe widoki na połoniny oraz wszechobecne lasy. Szlak turystyczny kieruje się do Połoniny Wetlińskiej, a dokładnie do "Chatki Puchatka". Połonina Wetlińska to prawdopodobnie najchętniej odwiedzane miejsce w Bieszczadach. Znajduje się na niej schronisko PTTK "Chatka Puchatka", które jest najwyżej położonym schroniskiem w Bieszczadach. Jest ono czynne całe rok i posiada dwadzieścia miejsc noclegowych. "Chatka Puchatka" została zbudowana po drugiej wojnie światowej, jako schronisko działa natomiast od 1967 roku. Pomimo iż schronisko znajduje się w świetnej lokalizacji zajmuje jedno z ostatnich miejsc rankingowych, gdyż jego standard sanitarny jest naprawdę niski. Pomimo to warto się tam udać i odpocząć po ciężkiej wędrówce.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 823