Szlak turystyczny: Wetlina (kościół) – Riaba Skała

Adres:

Cisna

Gmina Cisna jest prawdziwym rajem dla turystów.

Jej atrakcyjność wiąże się z przepięknymi górskimi krajobrazami, wspaniałą florą i fauną, mnóstwem zabytków ukazujących kulturę dawnej wsi oraz masą szlaków turystycznych. Jedną z najchętniej przemierzanych jest trasa oznaczona kolorem żółtym, rozpoczynająca się przy wetlińskim kościele parafialnym pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Kościółek ten jest przepiękną małą drewnianą budowlą sakralną, która posiada swój niesamowity charakter i klimat. Dalej szlak ciągnie się do Jawornika będącego szczytem granicznego pasma o wysokości 1021 metrów n. p.m. Jawornik położony jest o 400 metrów wyżej niż Wetlina, dlatego też warto na jego szczycie zrobić sobie krótką przerwę. Na szczycie możemy zachwycać się wspaniałymi lasami bukowymi oraz niesamowitym górskim klimatem. Następnie udajemy się na Paprotną, która jest oddzielona od Jawornika bardzo wąską przełęczą. Paprotna jest szczytem w Bieszczadach Zachodnich sięgającym, aż 1198 metrów n. p.m. Leży ona w bocznym grzbiecie granicznego pasma i właśnie ten grzbiet łączy ją z kolejnym szczytem leżącym na szlaku- Rabią Skałą. Aby dojść do Rabiej Skały musimy kierować się przez 1, 2 kilometra na południe. Szczyt do którego dotrzemy leży na granicy polsko-słowackiej i ma wysokość 1199 metra n. p.m. To właśnie tu kończy się szlak. Całość trasy jest naprawdę bardzo interesująca. Z pewnością warto będąc w okolicach przejść się tym szlakiem, aby poczuć niesamowity klimat i magię Bieszczadów oraz popodziwiać okoliczną przyrodę.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1234