Szlak turystyczny: Wetlina (Stare Sioło) - Jaworzec (bacówka PTTK)

Adres:

Cisna

Bieszczady to naprawdę niezwykłe i magiczne miejsce, w którym zakochało się już miliony osób.

Ogrom bieszczadzkich atrakcji z pewnością zachwyci każdego, nawet najbardziej wymagającego turystę. W Bieszczadach możemy podziwiać wiele przepięknych zabytków, które zachowują w sobie kulturę dawnych wsi oraz zróżnicowanie etniczne tego regionu. Główny zachwyt powoduje jednak tutejsza niesamowita flora i fauna, przepiękne krajobrazy, czar połonin i wyjątkowy charakter tego miejsca. Z pewnością nie mają na co narzekać miłośnicy pieszych górskich wędrówek, gdyż w Bieszczadach utworzono wiele szlaków turystycznych. Jeden z nich rozpoczyna się w Wetlinie, małej bieszczadzkiej wiosce położonej w samym centrum gór, która jest doskonałą bazą wypadową, a dokładniej od "Starego Sioła"- bieszczadzkiego gościńca. Dalej szlak turystyczny biegnie do przełęczy od 1974 roku noszącej imię Mieczysława Orłowicza- popularyzatora turystyki. Przełęcz ta jest najniższym miejscem, w którym występuje połonina bieszczadzka. Oddziela ona Smerek od Szarego Berda. Trasa kończy się w miejscu nie istniejącej już miejscowości Jaworzec leżącej niedaleko rzeczki Wetlinki, a dokładniej w znajdującej się tam bacówce PTTK będącej schroniskiem turystycznym. Trasa ta jest świetną alternatywą zarówno dla tych, którzy nigdy nie chodzili po górach, jak i tych, którzy są prawdziwymi bieszczadzkimi włóczykijami. Z pewnością przypadnie do gustu każdemu, dlatego też warto przejść się nią podczas pobytu w Bieszczadach i dać się zachwycić tutejszym klimatem.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1375