Szlak turystyczny: Wetlina (Stare Sioło) - Połonina Wetlińska (schronisko PTTK „Chatka Puchatka”)

Adres:

Cisna

Różni ludzie preferują różne sposoby wypoczynku. Jedni lubą morze, jedni Mazury, a inny... góry.

Zdaniem wielu osób najbardziej niezwykłymi górami w Polsce są Bieszczady. I nie bez powodu! Bieszczady to jedno z najbardziej rozwiniętych turystycznie miejsc w Polsce. Możemy zobaczyć tam zachwycające górskie krajobrazy, niesamowite zabytki, wspaniałą florę i faunę oraz wiele wiele więcej. W Bieszczadach jest również najwięcej szlaków turystycznych, z czego wiele z nich rozpoczyna się w Wetlinie. Wetlina jest małą bieszczadzką wsią leżącą w samym sercu Bieszczad. Stanowi ona świetną bazę wypadową na różne górskie wędrówki. Jeden ze szlaków turystycznych rozpoczynający się w "Starym Siole"- gościńcu znajdującym się w Wetlinie. Dalej ciągnie się on do przełęczy nazwanej na cześć pewnego popularyzatora turystyki przełęczą imienia Mieczysława Orłowskiego. Przełęcz ta położna jest w masywie Połoniny Wetlińskiej w Zachodnich Bieszczadach. Oddziela ona Smerek od Szarego Berda i jest najniższym miejscem występowania połoniny po polskiej stronie Bieszczadów. Szlak turystyczny kończy się w "Chatce Puchatka"- schronisku młodzieżowym nie cieszącym się zbyt dużym standardem, położonym na Połoninie Wetlińskiej, która jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Bieszczadach. Trasa ta jest łatwa, prosta i przyjemna. Z pewnością będzie ona odpowiednią dla każdego, dlatego też będąc w Bieszczadach lub okolicach Bieszczadów warto wpaść do Wetliny i przejść się tym szlakiem turystycznym. Gwarantuje to świetne wspomnienia i dobrą zabawę.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 864