Szlak turystyczny: Wetlina (Stare Sioło) - Zatwarnica

Adres:

Cisna

Z pewnością wiele osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że województwo podkarpackie jest jednym z najpiękniejszych rejonów Polski.

Z pewnością dzięki wspaniałym górom, które się tam znajdują. Kto choć raz był w Bieszczadach, chce do nich powracać już zawsze i nie ma w tym nic dziwnego. Bieszczady o każdej porze roku są piękne, malownicze i wyjątkowe. To właśnie tam znajduje się ogrom atrakcji turystycznych takich, jak: zabytki ukazujące zróżnicowanie etniczne tych terenów oraz kulturę starych bieszczadzkich wsi, cudowna flora i fauna, której nie da się spotkać nigdzie indziej, mnóstwo schronisk oraz pól kempingowych oraz ogrom szlaków turystycznych. Na szczególną uwagę zasługuje gmina Cisna. Jest ona prawdziwym ośrodkiem turystycznym. To właśnie w niej znajduje się najwięcej najciekawszych szlaków. Jeden z nich rozpoczyna się w Wetlinie- wsi znajdującej się w samym sercu Bieszczad będącej wspaniałą bazą wypadową na przeróżne wędrówki, a dokładniej od Starego Sioła. Dalej biegnie ona do przełęczy nazwanej na cześć pewnego popularyzatora turystyki Przełęczą imienia Mieczysława Orłowicza oddzielającą Smerek od Szarego Berda. Szlak turystyczny kończy się w Zatwarnicy- małej bieszczadzkiej wsi położonej przy dopływie potoku Głębokiego do Sanu. Bieszczady są najlepszą opcją na weekend, ferie, urlop, czy wakacje. Warto przyjechać tu i przespacerować się jednym z bieszczadzkich szlaków, poczuć tą magię, klimat i pooddychać świeżym bieszczadzkim powietrzem. Zabierz więc swoją rodzinę lub przyjaciół i przyjeżdżajcie w Bieszczady.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1578