Część Szlaku im. Ojca Świętego Jana Pawła II

Adres:

Czarny Dunajec

Szlak im. Ojca Świętego Jana Pawła II stanowi część Papieskiego szlaku Podhalańskiego w skład którego wchodzą również jeszcze szlak im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły oraz szlak Przełęczą Sieniawską do Ludźmierza i Nowego Targu.

Są to szlaki typowo spacerowe opatrzone żółtym oznaczeniem – czyli takim jakim znakuje się szlaki dojściowe bądź łącznikowe. Doskonale zatem sprawdza się w przypadku pieszych rodzinnych wycieczek w góry. Nie odznaczają się bowiem również zbyt dużą trudnością. Wszystkie ścieżki tego szlaku spotykają się na Rabskiej Górze w pobliżu krzyża milenijnego. Część Szlaku im. Ojca Świętego Jana Pawła II prowadzi z Rabskiej góry i wiedzie poprzez Stramówkę, Żeleźnicę, Kierówkę, Bielankę Sieniawę na powrót do punktu wyjścia. Niewątpliwe warto go pokonać chociażby ze względu na malowniczy krajobraz nieustannie towarzyszący wędrówce. Szlak ten często wybierany jest jako obiekt wędrówki nie tylko pieszej ale i duchowej. Wierni podążając szlakiem swojego Papieża modlą się i oddają hołd Bogu, który stworzył świat takim pięknym, jak na przykład na Podhalu. Jest to doskonała odskocznia od codzienności i sposób na modlitwę, obcowanie z bogiem, poznanie siebie i świata. Szlaki Papieskie to nazwa nadawana różnym szlakom turystycznym w całej Polsce, biegnącym trasami przebytymi niegdyś przez Papieża Jana Pawła II lub nawiązującymi do jego życia czy działalności. Stanowią one zatem ogólną nazwę dla wszystkich tego typu tras. Nie są to zatem integralne trasy a jedynie dodatkowe trasy, podłączone niekiedy odcinkami pod innego rodzaju szlaki turystyczne wytyczone przez Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajobrazowe. Na trasach tychże szlaków stawia się niekiedy tablice informujące o tym, iż dany odcinek stanowi element szlaku papieskiego.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1359