Ścieżka przyrodnicza po Czchowie

Adres:

Czchów

Ścieżka przyrodnicza po Czchowie została opracowana przez Marię Wiśniewską Płachtę. Została ona opracowana w tai sposób, aby osoby zwiedzające mogły zobaczyć najpiękniejsze zabytki przyrody w okolicy.

Cała trasa podzielona jest na dziewięć przystanków, podczas których można spokojnie podziwiać okoliczną przyrodę. Pierwszy przystanek znajduje się w przy dębie o obwodzie 450 cm oraz o wysokości 1, 30 metra. Jest on objęty pomnikową ochroną. Drugi przystanek trasy przyrodniczej znajduje się przy jednonawowym kamiennym kościele wzniesionym w 1346 roku. W sąsiedztwie kościoła można szybko zauważyć lipy drobnolistne. Kolejnym przystankiem jest miejsce, w którym można zauważyć drzewa oraz rośliny zielnych, rosnących przy drodze takie jak między innymi - podbiał lekarski (wiosną), skrzyp polny, krwawnik pospolity itp. Miejscem tym jest ulica Basztowa, wzdłuż której przebiega trasa ścieżki. Czwartym przystankiem jest wzgórze zamkowe, gdzie można zauważyć duże pokłady pokrzywy zwykłej. Piąty przystanek to las mieszany, do którego prowadzi droga z baszty. Szósty ul. Węgierska kryjąca przy sobie dźwięki ptaków i zwierząt bardzo wyraźnie słyszalnych. Siódmy to zapora bogata w bakterie, ósmy to potoki i ostatnim przystankiem jest możliwość spotkania przy trasie niezapominajki idąc w górę. Dziewiąty przystanek to miejsce widokowe, z którego można zobaczyć trującą roślinę, która obecnie jest pod ochroną. Natomiast ostatni przystanek to rynek, na którym rośnie dąb Kazimierz. Każde z tych miejsc to nie tylko historia, ale również bogata przyroda, którą warto zobaczyć i poznać z bliska. Każdy kontakt z przyrodą uczy i przede wszystkim uzmysławia jak jest ona ważna i że trzeba o nią dbać jak tylko się da, żeby nie zaniknęła przez ludzką głupotę, bo czasami sami sobie nie zdajemy sprawy z tego jak bardzo w naszym życiu przyroda jest ważna.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 826