Dwór w Tymowej

Adres:

Tymowa

Chcąc miło spędzić czas w towarzystwie przepięknej przyrody każdy powinien udać się do Dworu w Tymowej. Jest to niezwykłe miejsce zlokalizowane w lesie drzew liściastych. Przede wszystkim podczas spaceru można tam spotkać wielkie dęby, lipy czy też graby.

Dwór w Tymowej dziś pełni funkcję siedziby Leśnictwa Tymowa oraz częściowo jest mieszkaniem leśniczego. Z dawnych czasów zachował się wykonany całkowicie z drewna spichlerz z okolic XIX wieku. Sam dwór jest w kształcie prostokąta. Jak wiele starych dworków posiada on ganek wsparty na dwóch bardzo solidnych filarach. Niestety nie był on poddany rewitalizacji, przez co można zauważyć ubytki w tynkach zewnętrznych budynku. Pokryciem dachowym zastosowanym na budynku jest dachówka. Dach sam w sobie jest dwuspadowy. Biorąc pod uwagę fakt, że znajduje się on w samym lesie warto jest go tam odnaleźć. Może to być bardzo duże przeżycie dla turystów jak i jednocześnie ekscytująca leśna przygoda dla każdego. Jest to miejsce warte odwiedzenia. Jednocześnie można poznać przepiękną okoliczną przyrodę w formie lasu liściastego. Znajdują się tam zarówno młode jak i bardzo stare drzewa, które cieszą oko i wzbudzają podziw. Dodatkową atrakcją jest to, że las wycisza wewnętrznie. Śpiew ptaków jak i szum drzew potrafi zwiedzających wprawić w niesamowity nastrój i napełnić ich pozytywną energią na długi czas, a przecież podczas wypoczynku właśnie taki stan każdy chce osiągnąć. Na wędrówkę po lesie przy dworze w Tymowej można wybrać się na pieszo w wygodnych butach jak i można sobie zorganizować wycieczkę rowerową. Nikt nie wróci z takiej wyprawy niezadowolony, a wręcz przeciwnie – będzie to miło wspominana przygoda przez długi czas zarówno przez najmłodszych jak i przez tych starszych zwiedzających. Teren jest różnie ukształtowany jednak nie jest trudny do pokonania. Na taki spacer nie trzeba się specjalnie przygotowywać.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1519