Kąpielisko „Chorwacja" w Jurkowie

Adres:

Jurków

Nie od dziś wiadomo z czym kojarzy się Chorwacja - woda, zabawa, słońce. W Jurkowie (Gmina Czchów) znajduje się miejsce, które ma dać nam przedsmak tego uczucia i jest to Kąpielisko "Chorwacja".

Sam dojazd nie jest skomplikowany za rondem w Jurkowie w stronę Czchowa (Nowego Sącza) skręcić w asfaltową drogę. Skręt znajduje się kilka metrów od ronda, naprzeciwko drewnianego kościoła. Dalej jedziemy prosto około 1 km - kąpielisko znajduje się bezpośrednio przy drodze. Sama oferta jest bardzo rozbudowana. Cennik jest przystępny i gotowy pod różne grupy gości. Jest to prywatne kąpielisko wybudowane na zbiorniku po żwirowym wyrobisku. Zbiornik w pewnych częściach jest odgrodzony ze względów bezpieczeństwa - znaczna głębokość. Sam pobyt może być z pewnością intensywny. Można wybrać się z większą grupą przyjaciół lub z rodziną i dziećmi. W ofercie znajdują się miejsca noclegowe takie jak: domki letniskowe, hotel, przyczepy holenderskie czy pole namiotowe. W sąsiedztwie można też znaleźć hotele, domki wypoczynkowe, kwatery. Dla spragnionych ruchu w ofercie można znaleźć kajaki, skutery wodne czy park linowy. Zaś dla osób spędzających mniej aktywnie czas lub chcących odpocząć w ofercie znajduje się bar i miejsca do grillowania. Trzeba zwrócić uwagę, że Kąpielisko "Chorwacja" posiada 3 plaże, a w sąsiedztwie baru znajduje się specjalny namiot zabaw dla dzieci. Jest także możliwość organizacji imprez integracyjnych czy imprez okolicznościowych. Trzeba podkreślić, że samo miejsce jest bardzo czyste i nowoczesne. Woda jest na bieżąco badana co jest dodatkowym plusem dla osób wrażliwych czy dzieci. Poza sezonem, gdy nie ma szans na kąpiel "Chorwacja" jest otwarta dla wędkarzy. Letnie głośne miejsce zamienia się w ostoję ciszy i idealne pole do popisu dla każdej maści łowców. Każdy przebywający w tym miejscu miło wspomina ten pobyt jak i jednocześnie często wraca.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1983