Rezerwat leśny „Bukowiec”

Adres:

Czchów

Rezerwat leśny „Bukowiec” jest miejscem bardzo chronionym. Jak już sama nazwa wskazuje jest to rezerwat przyrodniczy, czyli trzeba w nim zachować szczególną uwagę na to, żeby było cicho i nie płoszyć zwierząt jak i nie dotykać żadnych roślin.

Teren rezerwatu zajmuje około 5, 5 ha powierzchni, więc jest gdzie chodzić. Jednak poruszając się po rezerwacie trzeba pamiętać o tym, żeby trzymać się wyznaczonych ścieżek i nie wchodzić w las bez oznaczeń. Takie zejście ze ścieżki często może się wiązać z dużym niebezpieczeństwem, ponieważ można na drodze spotkać dzikie zwierze, które zamieszkuje rezerwat i może ono zaatakować. Rezerwat leśny „Bukowiec” jest niezwykle urokliwym i interesującym miejscem. Warto jest się do niego wybrać na wycieczkę zarówno pieszą jak i rowerową. Każdy turysta bardzo miło wspomina spotkaną tam przyrodę jak i też panujący w rezerwacie spokój. Jednocześnie z rezerwatu można podziwiać przepiękne widoki pomników leśnych. Każda osoba chcąca się zrelaksować w otoczeniu przepięknej przyrody jak i ciszy gdzie słychać tylko śpiew ptaków powinna udać się do rezerwatu. Panujący tam spokój szybko daje się odczuć zwiedzającym jak i szybko tym spokojem stają się oni zarażeni. Dzięki temu wracają oni do domu lub też do miejsca noclegowego bardzo zrelaksowani, rozluźnieni i przede wszystkim napełnieni pozytywną energią. Bardzo ważne jest również to, że las uspokaja, dlatego też osoby zdenerwowane szybko odczuwają wewnętrzny spokój po krótkiej chwili spędzonej w rezerwacie. Jeżeli jest tylko możliwość to każda osoba powinna udać się na spacer po rezerwacie czy nawet po zwykłym lesie, bo jest to wewnętrzne uspokojenie, jakiego dziś potrzebuje tak naprawdę każdy. Nawet krótka chwila spędzona w lesie potrafi bardzo zrelaksować, nie trzeba tam spędzać całego dnia. Jest to zajęcie polecane dla wszystkich.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 853