Rynek w Czchowie

Adres:

Rynek 12, 32-860 Czchów

Najbardziej historycznym miejscem w Czchowie jest sam jego rynek. Jest to miejsce niezwykle bogate w historię jak i pomniki. Jest to samo centrum, z którego można udać się w wiele innych ważnych turystycznych jak i historycznych tajemnic tego regionu.

Na samym rynku można zauważyć przepiękną architekturę tego miejsca jak i przede wszystkim można odwiedzić różnego rodzaju wystawy. Jedną z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych przez turystów jest wystawa poświęcona ruiną Zamku ze wzgórza. Jednocześnie spacerując po rynku można zauważyć ślady starego traktu węgierskiego w tym miejscu. Dodatkowo w dawnych czasach było to miejsce przeznaczone na najróżniejsze jarmarki, co nie powinno nikogo dziwić, bo tak jest do dziś. Rynek w Czchowie jest też pewnego rodzaju centrum rozrywki. Można tu miło spędzić czas spacerując jak i popijając kawę w niejednej kawiarni. Jest to bardzo lubiane miejsce przez turystów. Właśnie z rynku wychodzi najwięcej szlaków przeznaczonych do zwiedzania okolicy jak i właśnie tutaj od mieszkańców można się dowiedzieć gdzie najlepiej iść na początku swojej podróży po Czchowie jak i okolicach. Rynki w każdym mieście są najczęściej uczęszczanymi miejscami przez turystów. Można tu dokonać zakupów różnorakich pamiątek jak i przede wszystkim można poznać kawałek historii. Każdy turysta powinien obojętnie gdzie się znajduje rozpocząć swoją przygodę od takiego miejsca. Na rynku dostępne są mapy turystyczne na terenie gminy jak i dodatkowo informacje na temat komunikacji – przecież nie wszędzie trzeba iść na pieszo. Dodatkowo można poznać przepiękną architekturę tego miejsca na bieżąco rewitalizowaną i zachowaną w bardzo dobrym stanie. Jest to miejsce polecane dla każdego, zarówno historyków, architektów jak i najzwyklejszych turystów, którzy lubią podziwiać zabytki historii i kultury.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2898