Szlak kajakowy rzeką Dunajec

Adres:

Czchów

Podczas wypoczynku na terenie Małopolski nie można zapomnieć o możliwości spędzenia dnia w kajaku. Szlak kajakowy przebiegający rzeką Dunajec z Jurkowa do Zakliczyna lub Tarnowa jest dostępny dla każdego turysty.

Nie trzeba mieć ze sobą kajaku, wręcz przeciwnie. Na terenie gminy udostępniona jest wypożyczalnia kajaków, która zapewnia kompletny niezbędny sprzęt potrzebny do pokonania rzeki. Spływ może się odbyć po dwóch trasach. Jest to niezwykła przygoda w towarzystwie dzikiej przyrody jak i w ciszy. Można wynająć sobie kajak na czas przewidziany dla spływu, ale również można go wynająć na cały dzień, a nawet dwa. Przecież nikt nie mówi, że całą trasę spływu trzeba pokonać w jeden dzień. Zawsze można zapewnić sobie dodatkową rozrywkę i w połowie trasy spływowej zatrzymać się z namiotem i miło spędzić wieczór jak i noc, a następnie z rana wyruszyć w dalszą drogę. O wszystkim trzeba poinformować wypożyczalnię, żeby wiedziała gdzie i o której podstawić transport. Przy początku spływu turystom udostępniony jest parking gdzie można pozostawić swój samochód a na drogę powrotną organizowany jest o określonych godzinach autobus, żeby każda osoba korzystająca z takiej atrakcji turystycznej mogła bez problemu powrócić do miejsca startu. Tego typu rozrywka polecana jest dla każdego. W spływie mogą brać udział osoby w każdym wieku. Dodatkowo każdy uczestnik spływu jest wyposażony w kamizelkę dla bezpieczeństwa, więc na taką rozrywkę mogą udać się również osoby, które pływać nie potrafią, a chciałyby zobaczyć jak to jest, jak wygląda spływ kajakiem po rzece, gdzie Dunajec jest wyjątkowo atrakcyjną rzeczą w województwie małopolskim.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1351