Trasa rowerowa Będzieszyna - Czchów

Adres:

Czchów

Trasa rowerowa Będzieszyna - Czchów jak większość tras zarówno pieszych jak i rowerowych rozpoczyna się na rynku w Czchowie.

Długość trasy sięga ponad 18 kilometrów, dlatego osoby, które się na nią wybierają muszą być albo odpowiednio przygotowane albo po prostu muszą przeznaczyć na nią cały dzień. Prowadzi ona przez okoliczne miejscowości zarówno drogą asfaltową jak i dróżkami leśnymi. Podczas jazdy można szybko zauważyć, że prowadzi ona przez większość miejsc gminy Czchowa, które warto jest odwiedzić. Zakończenie trasy jest w tym samym miejscu, co się rozpoczyna, czyli na samym rynku w Czchowie. Wybierając się na wypoczynek w województwo małopolskie do gminy Czchów nie trzeba zabierać ze sobą całego swojego sprzętu rowerowego. W miejscowości jest kilka wypożyczalni rowerów jak i sprzętu sportowego, z których warto skorzystać. Jednocześnie można wybrać sie na wycieczkę rowerową zorganizowaną, czyli grupową. W każdej chwili można rozplanować przygodę na rowerze na kilka dni. Trasa ponad 18 kilometrów wiąże się również z pobocznym zwiedzaniem zabytków takich jak na przykład zamki średniowieczne. Dlatego też warto jest mieć podczas takiej wyprawy ze sobą namiot i ciepły śpiwór, bo można w jakimś miejscu po prostu zostać na dłużej. Każda forma rozrywki czy też wycieczki jest wskazana jak i lubiana przez turystów. Jazda rowerem jest nie tylko przyjemna i pozwalająca na szybsze dotarcie w wyznaczone miejsca do zwiedzania, a przy tym pozwala na odwiedzenie większej ilości zabytkowych miejsc w okolicy, ale również jazda na rowerze to pełnia zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że nikt nie powinien się forsować podczas jazdy, bo przecież wycieczka rowerowa ma być przyjemnością a nie złym wspomnieniem przepełnionym bólem mięśni na drugi dzień. Dlatego lepiej jest całą trasę rozłożyć na kilka części niż pokonać całą trasę w krótkim czasie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 575