Trasa rowerowa Piaski-Drużków - Czchów

Adres:

Czchów

Wyjeżdżając na wypoczynek do gminy Czchów można oddać się wielu atrakcjom aktywnego wypoczynku. Jedną z nich jest trasa rowerowa Piaski-Drużków - Czchów.

Łączy ona ze sobą różnego rodzaju dróżki zarówno leśne jak i asfaltowe o łącznej długości 13, 5 km. Jest to trasa przeznaczona dla osób o dość silnych nogach, ponieważ wiąże się ona z różnorodnym ukształtowaniem terenu, a w tym ze stromymi podjazdami. Sam początek trasy rozpoczyna się w centralnym punkcie Czchowa, czyli na rynku, bo to właśnie stąd wychodzi najwięcej szlaków przeznaczonych dla turystów do zwiedzania okolic. Z Czchowa uczestnicy wycieczki rowerowej powinni udać się w kierunku promu. Kawałek trasy trzeba przebyć właśnie promem, ponieważ Piaski – Dróżków są jedyną miejscowością w gminie Czchowa znajdującą się po drugiej stronie Dunajca. Przepłynięcie promem rzeki nie jest długie jednak przepełnione wieloma atrakcjami, chociażby tym, że prom nie do końca jest zmechanizowany i obsługa często prosi turystów o pomoc. Jest to duże przeżycie dla osoby, która nigdy takich rzeczy nie robiła. Dodatkowo obsługa podczas przeprawy instruuje turystów, jakich szczegółów powinni się trzymać podczas swojego rajdu, aby się nie zgubić w lesie. Trasa rowerowa prowadzi na sam szczyt Habaliny skąd rozpościera się niesamowity widok na panoramę Czchowa jak i zaporę i jezioro. Można tu spokojnie odpocząć ciesząc się tymi widokami i jednocześnie robiąc pamiątkowe zdjęcia, bo to miejsce wyjątkowo lubi każdy obiektyw. Dodatkowo można tu zatrzymać się na posiłek i w towarzystwie przyrody mając przed sobą piękne widoki można się spokojnie posilić, a w okresie cieplejszych dni nie ma nic piękniejszego niż obiad w tak inspirującej scenerii na świeżym powietrzu. Cała trasa może zająć cały dzień, ale również można ją pokonać w kilka godzin, wszystko uzależnione jest od kondycji i chęci osób wybierających się na wycieczkę rowerową.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 827